دکتر امیر طاهری » مقالات عمومی » لاپاراسکوپی کیسه صفرا
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

لاپاراسکوپی کیسه صفرا

لاپاراسکوپی کیسه صفرا

لاپاراسکوپی کیسه صفرا ،به جراحان کمک می کند که بدون باز کردن شکم ،حفره ی داخل شکم ولگن به وسیله یک تلسکوپ کاملا روشن ونمایان شوند.تلسکوپ همه چیز را در بدن بیمار بزرگ نمایی می کند تا جراح بتواند بیماری های مختلف را تشخیص و درمان کند.

عمل جراحی کیسه صفرا به طور کلی به دو روش باز ولاپاراسکوپی کیسه صفرا انجام می شود.

در روش باز با برش پوست زیر دنده ها در سمت راست ،کیسه ی صفرا و سنگ ها را خارج می کنند.

در روش لاپاراسکوپی چند سوراخ کوچک در پوست شکم ایجاد می کنند و عمل جراحی از این طریق انجام می شود.لازم به ذکر است که جراحی کیسه ی صفرا بیشتر در خانم ها شایع است و نسبت به جراحی باز عوارض بسیار کمتری دارد.

لاپاراسکوپی کیسه صفرا

مزایای  لاپاراسکوپی کیسه صفرا

پس از عمل جراحی به روش باز ممکن است چسبندگی برای بیمار ایجاد شود ،اما در لاپاراسکوپی چون شکم باز نمی شود و در معرض هوای محیط قرار نمی گیرد و بافت بدن با لوازم جراحی تماس ندارد ،احتمال چسبندگی خیلی کمتر است.

یکی دیگر از فواید لاپاراسکوپی کوچک بودن جای زخم است،که هم از نظر زیبایی به نفع بیمار است و هم کمک می کند به بیمار که پس از جراحی خیلی زودتر به زندگی روزمره خود باز گردد.

احتمال عفونت در این روش بسیار کم است و چون اعضای بدن روی هم قرار دارند ممکن است خیلی از بافت ها به طور کامل دیده نشوند که این مشکل به کمک لاپاراسکوپی رفع شده است.

ذکر این نکته ضروری است که دمیدن گاز داخل شکم که در روش لاپاراسکوپی انجام می شود برای برخی از افراد خطرناک است،بنابراین افرادی که زمینه ی بیماری های قلبی یا تنفسی دارند نباید از این روش درمان استفاده کنند.

همچنین عمل جراحی به کمک روش لاپاراسکوپی در سنین بالای 60 سال توصیه نمی شود .البته پزشکی که عمل لاپاراسکوپی را انجام می‌دهد، حتما باید دوره‌های خاصی را گذرانده و در این زمینه مهارت کافی داشته باشد، چون این عمل بر خلاف این‌ که برای بیمار راحت و به نفع اوست، برای جراح کاری نسبتا دشوار است پس در انتخاب جراح مناسب باید دقت کافی داشته باشیم.

برخی از خدمات دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

درمان هموروئید بدون جراحی

درمان شقاق بدون جراحی

کولونوسکوپی

آندوسکوپی معده

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

با تشکر، مدیریت وب سایت دکتر طاهری فوق تخصص گوارش
شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شش =