دکتر امیر طاهری » تشخیص بیماری » علائم هموروئید
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

علائم هموروئید

علائم هموروئید

هموروئید همان در واقع بواسیر است . به کلافه های عروقی که در قسمت معقد وجود دارند که به دلیل فشار آمدن کف لگن در زمان زور زدن هنگام دفع مدفوع – پر خون می شود و ورم می کند و در صورتی که تکرارشود و یبوست ادامه پیدا کند موجب پارگی این کلافه های عروقی می شود و خونریزی رخ می دهد و بیرون زدگی از معقد ظاهر می شود.  دلیل اصلی هموروئید یبوست شدید و زو زدن طولانی در هنگام دفع مدفوع و بر اثر بلند کردن وسایل سنگین که همین امر باعث فشار آمدن به لگن می شود و همین امر باعث خونریزی این کلافه های عروقی که همان هموروئید است می شود .

علائم هموروئید

علائم هموروئید

نشانه های هموروئید 

خونریزی : رایج ترین نشانه هموروئید خونریزی در زمان دفع مدفوع می باشد که بعد از دفع مدفوع سفت به وجود می آید و روی کاسه توالت خون به شکل قطره می چکد .

بیرون زدگی توده : بعضی مواقع اتفاق می افتد که زائده ای از مخرج بیمار بعد از زور زدن خارج می شود که گاهی به صورت خود به خود جا می رود و بعضی اوقات بیمار خودش با دست موقع شسشتو جا می اندازد و گاهی توده بیرون باقی می ماند و همین امر باعث به وجود آمدن درد می شود که در این هنگام بیمار هرچه سریعتر باید به پزشک مراجعه کند .

درد

هموروئید ها به دو دسته تقسیم می شوند

دسته اول : هموروئید داخلی می باشد که در بیشتر اوقات فاقد هیچگونه دردی می باشد . فقط علامت آن ها خونریزی به همراه خروج توده حساس در قسمت معقد می باشد که گاهی خونریزی زیر جلدی به وجود می آورد و باعث درد شدید می شود . در این زمان احتیاج است به پزشک مراجعه شود . در صورت وجود همچین علائمی باید اقداماتی صورت گیرد مانند علائمی مثل وجود خون در مدفوع چون وجود خون می تواند علائم سرطان باشد به همین خاطر باید سریعا به پزشک مراجعه شود . به صورت کلی می توان علائم هموروئید را به موارد ذیل شرح داد

  • فرد احساس ناراحتی می کند و در بعضی اوقات دچار خارش می شود
  • در زمان دفع مدفوع خونریزی رخ می دهد .
  • برآمدگی هایی در قسمت معقد به وجود می آید .

برخی از خدمات دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

درمان هموروئید بدون جراحی

درمان شقاق بدون جراحی

کولونوسکوپی

آندوسکوپی معده

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

با تشکر، مدیریت وب سایت دکتر طاهری فوق تخصص گوارش
شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید

 

 

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =