دکتر امیر طاهری » درمان بیماری » درمان هموروئید
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

درمان هموروئید

درمان هموروئید

هموروئید یا بواسیر بیماری می باشد که می تواند هر فردی را در هر برهه ای از زندگی دچار کند .هموروئید رگ های خونی بزرگ شده ای در ناحیه رکتال می باشند و در بیشتر حالات به جز خونریزی مشکلات دیگری را برای فرد ایجاد نمی کند .زمانی که فردی دچار هموروئید می باشد بهتر است هر چه سریع تر راه ی درمان را آغاز کند زیرا به دلیل اینکه در ناحیه مقعد اعصاب زیادی برای احساس درد موجود نمی باشد در صورتی بی توجهی ممکن است سبب عفونت ،کم خونی و یا در مواردی سبب ایجاد سرطان رکتال در فرد نیز شود .

دکتر امیر طاهری فوق تخصص گوارش و متخصص بیماری های داخلی هموروئید را با مهارت و حرفه قابل چشمگیری درمان می کند. درمان هموروئید بدون جراحی یکی از تکنیک و حرفه هایی است که هر دکتر قادر به انجام دادن آن می باشد . دکتر امیر طاهری با تکنیک هایی که به کار می گیرد می تواند هموروئید را بدون نیاز به جراحی درمان کند . اگر شما هم از آن دسته عزیزانی هستید که از هموروئید رنج می بردی می توانید به دکتر امیر طاهری مراجعه فرمائید . جهت تعیین وقت قبلی می توانید با شماره های 34 60 22 22 – 22889677 تماس حاصل فرمائید .

اگر درمان های شقاق یا هموروئید اگر به موقع  و به جا انجام شود عود نخواهد داشت در مراحل اولیه بیماری شقاق و هموروئید ما می توانیم از لیزر های درمانی و لیزرهای کم توان و به اضافه دارو درمانی استفاده کنیم در این مرحله علائم بهبود پیدا می کند و بیماری خوب می شود و نیاز به لیزر های پرتوان نیست و عمل جراحی نیست ولی زمانی که بیمار دیر مراجعه می کند شقاق تبدیل به شقاق مزمن شده است و هموروئید در دیتای سه و چهار باشد در این مرحله بیمار با لیزر های درمانی جواب نخواهد داد و حتما باید با لیزرهای پر توان و لیزرهای co2 و یا عمل جراحی باز انجام دهد که بهبود پیدا بکند. اگر لیزر با توان مناسب استفاده شود عارضه ای نخواهد داشت و فقط لیزر در یک جاهای ممانعت دارد و نباید انجام شود به طور مثال ما در خانم های باردار، بچه ها و در بیماری که کنسر دارند، نمی توانیم از لیزر استفاده کنیم و در غیر از این موارد اگر لیزر با توان مناسب و در جای مناسب استفاده شود هیچ نوع عارضه ای نخواهد داشت.

علائم هموروئید

 • درد
 • سوزش
 • خارش
 • خونریزی

هموروئید

معمولا در تعداد بسیاری از افراد این بیماری ریشه یبوست هست و یک انسان طبیعی و نرمال باید دو تا سه بار در طی روز اجابت مزاج داشته باشد. دفع ناصحیح سبب می شود تا انواع مواد زائد در بدن تجمع پیدا بکنند و مواد زمانی که در بدن تحمع پیدا بکنند بخاطر حرارت بدن و اگر هم حرارت محیط هم اضافه شود بدتر می شود و این سبب می شود سمومی در بدن ایجاد شود.

درمان-هموروئید

درمان-هموروئید

درمان هموروئید با لیزر

در بعضی مواقع هموروئید داخلی منجر به خونریزی می شود و مخصوصا بعد از دفع مدفوع، هموروئید را می توان با انعقاد مولکول قرمز درمان کرد که طی آن دو مولوکل قرمز بر بدنه ی آن تابیده و منجر به از بین رفتن آن می شود و این تکنیک توسط پزشک انجام پذیر هست و فقط چند دقیقه طول می کشد و بدون درد و خونریزی هست و بیمار می تواند پس از عمل به فعالیت روزانه خود ادامه دهد.

روش های درمان هموروئید ترومبوزه

در این نوع روش درمان بیمار در چهار ساعت اول باید مراجعه بکند و اگر هموروئید کوچک باشد و بیمار را اذیت نکند ما می توانیم با درمان های محافظ کارانه این ها را درمان بکنیم و تجمع خون و یا ترومبوز و یا به اصطلاح لخته در زیر پوست گاهی اوقات درد زیاد دارد و گاهی اوقات ندارد. و اگر علائم زیاد و درد نداشته باشد و خیلی بزرگ نباشد بیمار با استفاده از مسکن و ملین و نشستن در لگن آب گرم می تواند آن را بهبود دهد ولی زمانی هست که هموروئید خیلی بزرگ شده و درد خیلی زیادی دارد و بیمار در چهل و هشت ساعت اول مراجعه می کند در این موارد ما می توانیم آن را تخلیه بکنیم و این تخلیه می تواند با تیغ جراحی و یا با لیزر co2 انجام بگیرد و ما می توانیم در این صورت کامل لخته های خون را تخلیه بکنیم تا بیمار بهبود پیدا بکند.

علائم و نشانه های هموروئید

 • درد در ناحیه مقعد در زمان دفع مدفوع
 • وجود ترشح مخاطی بعد از اجابت مزاج
 • نمایان شدن برآمدگی در ناحیه مقعد
 • خونریزی از ناحیه مقعد
 • بی اختیاری مدفوع
 • درد و خونریزی در ناحیه مقد در زنان باردار
 • خالی نشدن کامل مدفوع از روده
 • خون در مدفوع
 • التهاب و تورم در ناحیه مقعد
 • خارش در ناحیه مقعد

درمان-هموروئید

هموروئید را می توان در سه دسته کلی قرار داد

هموروئید داخلی

در این نوع از هموروئید بالشتک  از درون روده متورم می شود و خود شخص نمی تواند آن را لمس کند و یا ببیند .در بواسیر داخلی بیشتر سبب بروز ناراحتی و درد در فرد نمی شود و تنها در زمان دفع مدفوع به دلیل خراشیدگی توده منجر بر خونریزی می گردد .در صورت درمان نکردن این نوع بواسیر به مرور زمان به بواسیر خارجی تبدیل می شود .

هموروئید خارجی

این دسته از هموروئید نسبتا دردناک می باشند و بیشتر در کنار مقعد ایجاد می گردند .افرادی که مبتلا به بواسیر خارجی هستند بیشتر احساس خراش و درد در هنگام دفع مدفوع دارند .

هموروئید ترومبوزه

این دسته از هموروئید ها نیز در کناره های مقعد دیده می شوند و می توان گفت اندازه آن ها می تواند در حد یک لوبیا باشد که علت اصلی نمایان شدن آن زور زدن بیش از حد در زمان مدفوع و همچنین افرادی که بیش از اندازه می نشینند می باشد .هموروئید ترومبوزه خطرناک می باشد و در حدود چند ساعت در اطراف مقعد دیده می شود در صورت دیده شدن این نوع از هموروئید حتما باید هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

برخی از خدمات دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

درمان هموروئید بدون جراحی

درمان شقاق بدون جراحی

کولونوسکوپی

آندوسکوپی معده

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

با تشکر، مدیریت وب سایت دکتر طاهری فوق تخصص گوارش
شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =