دکتر امیر طاهری » معده » خطرات بالون معده
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

خطرات بالون معده

بالون معده

لاغری و تناسب اندام یکی از مسائلی است که ذهن اکثر افراد را درگیر کرده است . از بهترین روش های لاغری بالون معده می باشد . بالون معده برای افرادی است که با رژیم های غذایی موفق به لاغری نشده است بهترین گزینه خواهد بود و می تواند فرد را از انجام جراحی های سنگین باز دارد و موجب تناسب اندام فرد می شود .

بالون معده همانند یک توپ بوده و معمولا حاوی هوا و مایع پر می شود و به صورت موقت در درون معده قرار داده می شود . بالون معده حاوی هوا به نسبت بالون حاوی مایع سیلیکونی عوارض کمتری خواهد داشت .

به طور معمول حجم معده حدود 900 میلی لیتر می باشد و با گذاشتن بالون در درون معده این میزان حجم حدود دویست گرم کاهش می یابد . با جاگذاری بالون درون معده فرد احساس سیری بیشتری خواهد داشت .

خطرات بالون معده

فواید بالون معده

با جایگذاری بالون درون معده سبب می شود تا فرد اضافه وزن نداشته باشند و احتمال ابتلا به بیماری های همچون ذیل کاهش یابد که عبارت است از: بیماری های قلبی، فشارخون بالا، دیابت، آپنه و … باشد .

خطرات بالون معده

بالون معده یک روش بی عارضه است اما می تواند همانند هر جراحی دیگر عوارضی را داشته باشد . عوارض جانبی که ممکن است برای برخی از افراد پیش آید عبارت است از: درد، تهوع، رفلاکس معده، نفخ، اسهال، سوء هاضمه می باشد . این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود .

دکتر امیر طاهری، فوق تخصص گوارش با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از فوق تخصص گوارش با شماره های 34 60 22 22 – 22889677 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دکتر امیر طاهری دنبال کنید.

از خطرات و عوارض نادر بالون معده احتمال ترکیدن با حرکت بالون در درون معده می شود که در این زمان بهتر است بلافاصله فرد تحت جراحی قرار گیرد . این نوع عارضه با توجه به عواملی ممکن است ایجاد شود . به منظور پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است به یک فوق تخصص گوارش مراجعه نمایید .

نحوه گذاشتن بالون معده

بالون معده یک جراحی به صورت سرپایی است که با کمک بی حسی موضعی و در مواردی بیهوشی انجام می شود . یک لوله بسیار نازک که به بالون معده متصل است ابتدا توسط متخصص گوارش وارد معده می شود . سپس یک لوله آندوسکوپ که بر روی آن دوربین تعبیه شده است برای مشاهده درون معده به فضای داخل معده فرستاده می شود . پس از آنکه محل بالون مشخص شود بالون با هوا یا ماده ای شور پر می شود و در فضای معده رها می شود .

جراحی بالون معده تقریبا نیم ساعت به طول می انجامد و پس از انجام جراحی با گذشت چند ساعت بیمار ترخیص می شود .

هزینه بالون معده

هزینه بالون معده تحت بیمه های درمانی انجام می شود ولی قبل از اقدام بهتر است با پزشک و بیمه های طرف قرارداد خود مشورت نمایید .

کلام آخر

بالون معده یکی از بهترین و سریعترین روش های لاغری به شمار می آید . برای درمان چاقی یکی از روش هایی که می تواند برای افراد موثر واقع شود بالون معده است . این روش بدون جراحی بوده و بدون مصرف دارو انجام می گیرد شما با گذاشتن بالون معده و داشتن یک برنامه غذایی مناسب می توانید کاهش وزن داشته باشید و به دنبال آن بسیاری از مشکلات خود را که بر اثر چاقی بوده است برطرف کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر با بهترین فوق تخصص گوارش در تهران مراجعه نمایید .

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

Call Now Button