بهترین فوق تخصص گوارش در تهران

بهترین فوق تخصص گوارش در تهران

بیماریهای دستگاه گوارش

اغلب افراد برای مشکلاتی چون رفلاکس معده ،یبوست ،اسهال ،درد شکمی ،کبد چرب ،سنگ کیسه صفرا ،همورویید ،شقاق ،زخم معده ،هپاتیت و .. به متخصص مراجعه می کنند بهترین متخصص ،متخصصی است که به خوبی بتواند بیمار را معاینه و مشکل بیمارش را به خوبی تشخیص دهد .پزشک معمولاً از راههای مختلفی برای تشخیص بیماری استفاده می کند که عبارتست از :

  • آندوسکوپی
  • کولونوسکوپی
  • رکتوسکوپی
  • بیوپسی
  • تست تنفسی میکروب معده

آندوسکوپی :در واقع به صورت لوله ای طویل در سر آن دوربین وصل شده ،این دوربین بسیار ریز است و به داخل بدن فرستاده می شود و به راحتی اعضای بدن دیده می شود ومی توان بر روی نمایشگر مشاهده کرد.

کولونوسکوپ :وسیله ای انعطاف پذیر برای مشاهده داخل روده استفاده می شود این وسیله دوربینی به آن متصل است و به کمک آن به راحتی می توان داخل روده را مشاهده کرد

و پزشک به کمک کولونوسکوپ می تواند مخاط روده و سلول ها را بررسی کند .

بیوپسی:در واقع نوعی نمونه برداری از بافت گفته می شود پزشک با استفاده از بافت بدن به بررسی آن می پردازد و باکمک آزمایشگاههای بافت شناسی می تواند به خوبی بیماری را تشخیص دهد .

تست تنفسی میکروب معده :هنگامی که میکروب طی مدت زمان طولانی در داخل معده باشد باعث بروز مشکلاتی در داخل معده می شواد که در بعضی مواقع میکروب موجود بسیار خطرناک و عواقب بدی می تواند به همراه داشته باشد.یکی از مسائل مهم و جدی بیماری هایی گوارشی است زیرا میکروب به وجود آمده باعث خونریزی و مشکلات حاد می شود .و امکان مبتلا شدن به سرطان معده افزایش پیدا می کند بهترین روش شناسایی این نوع میکروب ها از طریق  آزمایش خون است .

بهترین فوق تخصص گوارش کیست ؟

بهترین فوق تخصص گوارش فردی است که با تجربه و تبحری که در زمینه ی علمی خود دارد به خوبی بتواند مشکل بیمار را بررسی کند و تشخیص به موقع آن دیگر مواردی است که بسیار مهم و ضرروی است پزشک باید به خوبی بتواند به بیمار اعتماد دهد تا مراجعه کننده بتواند به خوبی با بیماری کنار بیاید و برای درمان آن تلاش کند .

توجه داشته باشید همکاری بیمار با پزشک بسیار الزامی است زیرا باعث می شود به روند هر چه سریعتر بهبودی کمک کند .

بهترین فوق تخصص گوارش در تهران

هموروئید 

هموروئید یا همان بواسیر، به متورم شدن رگ ها در مقعد و رکتوم های پایینی و کوچکتر شدن واریکوسل ها اطلاق می شود. هموروئید می تواند در رکتوم (رکتوم های داخلی) و یا زیر پوست اطراف آن (هروئید خارجی) گسترش پیدا کند.

از هر چهار نفر سه نفر از بزرگسالان به مرور زمان به هموروئید مبتلا خواهد شد. ابتلا به هموروئید دلایل زیادی دارد اغلب دلیل آن را نمی دانیم که با انجام آزمایش های مختلفی میتوان علت آن را متوجه شد. برای درمان هموروئید نیز مراجعه به بهترین متخصص گوارش بسیار کمک کننده است.

خوشبختانه روش های موثری برای درمان هموروئید نیز وجود دارد.

چه زمانی نیاز است که متخصص گوارش مراجعه شود؟

اگر خون ریزی در روده ها دارید و یا هموروئید بعد از گذشت یک هفته از مراقبت هایی که لازم دارد بهبود پیدا نکرد، باید به متخصص گوارش مراجعه نمایید.

داشتن خون ریزی صرفا نشانه ی داشتن هموروئید نیست، بخصوص اگر تغییراتی در عادات روده ای و یا تغییر در رنگ و یا ظاهر مدفوع ایجاد شده باشد باید به متخصص مراجعه نمود. خونریزی مقعدی می تواند دلایل دیگری مشتمل بر سرطان های colorectal و یا سرطان های روده ای باشد.

شقاق

بیماری دیگری که در زمان مشاهده علائم آن باید به متخصص گوارش مراجعه نمایید، شقاق است.

در زمان مراجعه به متخصص، از شما سوالاتی در مورد بیماری ها و درمان های قبلی پرسیده می شود. همچنین معاینه فیزیکی می شود تا بتوان میزان بیماری را تشخیص داد که ممکن است با کمی درد همراه باشد.

شقاق حاد مانند زخم تازه و یا مانند کاغذ برش خورده است. شقاق مزمن مانند برش های عمیق تری دارد. شقاق ایجاد شده اگر بیش از  هشت هفته وجود داشته باشد و درمان نشده باشد نیزمزمن می شود.

محل شقاق می تواند علت بروز آن را مشخص نماید. اگر شکافی در بخش باز مقعد رخ دهد به جای عقب و یا جلوی آن، بیشتر احتمال می رود که نشانه از اختلال دیگری مانندبیماری التهاب روده ای است.

بیماری های هموروئید و شقاق اگر به درستی تشخیص و درمان نشود ممکن است، به بخش های دیگر گسترش پیدا کند و بیماری های دیگری را ایجاد نماید. پس مراجعه به بهترین متخصص گوارش می تواند در تشخیص و درمان سریع تر موثر باشد.  می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از فوق تخصص گوارش با شماره های 34 60 22 22 – 22889677 تماس حاصل نمایید . همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 ممکن است متخصص گوارش برای تشیخص بهتر بیماری از شما آزمایش هایی را بخواهد که شامل :

  • آنوسکوپی

آنوسکوپ یک دستگاه لوله مانند است که در داخل مقعد قرار می گرد تا متخصص گوارش بتواند مقعد را به درستی معاینه نماید.

  • Sigmoidoscopy (سیگموئیدوسکوپی)

با استفاده از یک لوله نازک و انعطاف پذیر که دارای دوربین کوچکی است، به مقعد و پایین روده بزرگ وارد می شود. این آزمایش ممکن است در افراد زیر 50 سال انجام شود و هیچ گونه خطری برای ابتلا به بیماری های روده و یا سرطان روده بزرگ ندارد.

  • کولونوسکوپی

متخصص گوارش یک لوله انعطاف پذیر را  وارد رکتوم برای بررسی روده می نماید. این بررسی برای افرادی که بیشتر از 50 سال دارند که دارای احتمال ابتلا به سرطان های روده ای، و یا علائمی مانند درد های شکمی و یا اسهال ممکن است انجام شود.

مراجعه به بهترین متخصص گوارش میزان تشخیص و درمان بیماری ها را تسریع می کند و بسیار کمک کننده است.

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions

هموروئید

شقاق 

اندوسکوپی 

کولونوسکوپی 

رکتوسکوپی