دکتر امیر طاهری » مقالات عمومی » مواردی که باعث تشدید یبوست می شود
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

مواردی که باعث تشدید یبوست می شود

در واقع می توان گفت شما می توانید برخی از موارد را رعایت کنید تا به یبوست مبتلا نشوید اما  برخی  از موارد هم هستند که باعث می شود یبوست شما بددتر شود و یا اینکه عاملی برای آغاز بیماری های دیگر شود.به گفته متخصص گوارش یبوست خود علت برخی از بیمار ی ها مانند بواسیر و شقاق خواهد شد.بهتر است مطلب زیر را بخوانید .

  • مصرف برخی از داروها برای درمان بیماری های دیگر می تواند یبوست را بدتر کند از جمله این داروها می توان به داروهای فشار خون بالا  و یا داورهای چربی خون اشاره کرد در صورتی که میزان این داروها و زمان مصرف این داروها زیر نظر متخصص مربوطه نباشد می تواند شما را بامشکل روبه رو کند .
  • موقعیت فیزیولوژیکی مانند بارداری و بالا رفتن سن و یا بیماری هایی مانند قطع نخاع و یا بیماری های عضلانی  می تواند یبوست را بیشتر کند .به طور کلی هر عاملی که تحرک شما را بیش از اندازه کم کند شما را مستعد ابتلا به یبوست خواهد کرد.
  • استفاده از برخی از داروها به طور خودسرانه می تواند مشکلاتی را در روده ایجاد کند به هیچ عنوان از داروها بدون اطلاع استفاده نکنید.

علل تشدید یبوست

  • بیماری های سندورم روده تحریک پذیر ،بیماری های مرتبط با عضلات کف لگن، کم کاری تیروئید و کم کاری سایر هورمون ها، دیابت، تومورها و سرطان های روده  یبوست را در شما بیشتر خواهد کرد.
  • در صورتی که شما یبوست دارید باید از مواد غذایی پر فیبر استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است یبوست در شما تشدید شود .
  • بیماری های طولانی مدت که توسط متخصص گوارش درمان نشده است هر گونه عوارضی را به دنبال خود خواهند داشت که یکی از آنها یبوست است .
  • به مقدار کافی آب بنوشید .مصرف مایعات به شما کمک می کند تا دفع راحت تری داشته باشید و مدفوع شما نرم شود .

 

با تشککر مدیریت سایت دکتر امیر طاهری متخصص گوارش

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 3 =

Call Now Button