دکتر امیر طاهری » دستگاه گوارش » لاغری با بالون معده
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

لاغری با بالون معده

برای درمان چاقی یکی از روش هایی که می تواند برای افراد موثر واقع شود؛ بالون معده است. این روش بدون جراحی بوده و بدون مصرف دارو انجام می گیرد شما با گذاشتن بالون معده و داشتن یک برنامه غذایی مناسب می توانید کاهش وزن داشته باشید و به دنبال آن بسیاری از مشکلات خود را که بر اثر چاقی بوده است برطرف کنید.

بالون معده در یک نگاه

بالون  با استفاده از یک آندوسکوپ وارد شده در معده نرم و قابل انبساط بوده و دارای یک لوله معده و یک سیستم پر کننده می باشد و از راه دهان وارد معده می شود و پس از قرار گیری در معده،ا ز راه  لوله پر کننده کوچک متصل به بالون، بالون با محلول نمک استریل پر می‌شود. وقتی بالون پر شد، متخصص  به آرامی لوله را خارج می‌سازند و بالون را داخل معده نگه می‌دارند..باد شدن بالون با بزرگ شدن آن همراه بوده به طوری که نمی تواند وارد روده شود و یا اینکه در معده حرکت آزادانه نخواهد داشت.

با انجام این روش با استفاده از یک روش غیر جراحی به کاهش وزن خود کمک خواهید کرد زیرا بخش زیادی از معده را بالون پر کرده است و فرد احساس سیری خواهد داشت.

پزشک بالون معده را می تواند  به آسانی وارد معده کند و همچنین به راحتی می توان آن را خارج کرد به همین دلیل این عمل یک روش کم تهاجمی می باشد و تنها انجام آن به مدت کمتر از نیم ساعت زمان بر خواهد بود و برای یک دوره شش ماهه در معده قرار می گیرد .

گذاشتن بالون معده علاوه بر اینکه می تواند احساس گرسنگی را در فرد کمتر کند در کنترل جذب غذا و به دنبال آن کاهش وزن نیز مفید خواهد بود .

لاغری با بالون معده
بالون معده روشی غیر جراحی برای لاغری است

مراقبت های پس از بالون معده

در چند روز اول بعد از بالون معده شاید حالت تهوع داشته باشید این احساس زودگذر بوده و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.در صورتی که متخصص برای شما دارویی تجویز کرده است بهتر است آنها را مرتب مصرف کنید.در سه روز اول رژیم غذایی مایعات داشته باشید و به آرامی رژیم خود را به غذاهای نیمه جامد  و جامد تبدیل کنید.

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هجده =