هزینه کولونوسکوپی

کولونوسکوپی

سرطان روده سومین سرطان روده کشنده جهان است . بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به سرطان روده انجام غربالگری کولونوسکوپی می باشد .

کولونوسکوپی (Colonoscopy) یک روشی مشابه به آندوسکوپی می باشد که دوربینی در لوله ای تعبیه شده است و به یک پردازنده متصل است و تصاویر داخل روده به آن وسیله مشاهده می شود و این روش از طریق مقعد انجام می شود . کولونوسکوپی از طریق بیهوشی و در یک خواب عمیق به مدت زمان پانزده دقیقه ای انجام می شود و اصلا دردی احساس نمی کنید . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

هزینه کولونوسکوپی

هزینه کولونوسکوپی

کاربرد کولونوسکوپی

  • مسائل تشخیصی

زمانی که فرد با یک ضایعه غیر نرمال در روده مواجه می شود در این صورت با انجام کولونوسکوپی می توان آن ضایعه را تشخیص داد .

  • غربالگری در سرطان ها

یکی دیگر از کاربرد های کولونوسکوپی پیگیری برخی از بیماری های روده ای است مانند: پولیپ های روده، سابقه سرطان روده و بیماری التهابی روده می باشد .

  • درمان بیماری ها

درمان بیماری های عبارتست از: خارج کردن پولیپ، البته پولیپ های که خیلی بزرگ نباشند، نشان گذاری ضایعاتی که نیاز به جراحی دارند، گشاد کردن بعضی از تنگی ها و ... می باشد .

زمان مناسب برای انجام کولونوسکوپی

بهترین زمان انجام کولونوسکوپی در مواقعی است که هنوز عارضه ای رخ نداده است چون اگر عارضه ای پیش آید در این صورت جبران آن سخت تر است .

آمادگی قبل از انجام کولونوسکوپی

از جمله اقدامات پیش از کولونوسکوپی عبارتست از: به طور کلی بیست و چهار ساعت قبل از انجام کولونوسکوپی باید تنها مایعات شفاف مصرف شود و همچنین با تجویز پزشک داروهای ملین به فرد داده می شود تا قبل از انجام کولونوسکوپی آن ها را فرد میل نمایید تا روده به اندازه کافی تخلیه شود تا بتوان کولونوسکوپی انجام داد .

سرطان روده سومین سرطان روده کشنده جهان است . بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به سرطان روده انجام غربالگری کولونوسکوپی می باشد . دکتر امیر طاهری، فوق تخصص گوارش با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد . می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از فوق تخصص گوارش با شماره های 34 60 22 22 - 22889677 تماس حاصل نمایید . همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

عوارض جانبی کولونوسکوپی

برخی از این عوارض جانبی که اکثر افراد از آن می ترسند سوراخ شدن روده است که این امر جز عوارض احتمالی است و بسیار نادر می باشد و به مهارت پزشک بستگی دارد . لذا برای پیشگیری از چنین عوارض احتمالی بهتر است به فوق تخصص گوارش مراجعه نمایید .

چه اشخاصی باید کولونوسکوپی را انجام دهند ؟

  • تغییر اجابت مزاج به طور مثال اگر فردی تا سن 50 سالگی یبوست داشته و بعد از آن اسهال پیدا می کند در این صورت نیاز به انجام کولونوسکوپی دارد .
  • کم خونی و فقر آهن
  • خونریزی گوارشی

هزینه کولونوسکوپی

هزینه کولونوسکوپی به عوامل مختلفی بستگی دارد . از جمله این عوامل عبارتست از: موقعیت جغرافیایی، بیهوشی و دستمزد پزشک می باشد . شایان ذکر است که قیمت کولونوسکوپی طبق تعرفه نظام سلامت تعیین می شود . لذا جهت اطلاع دقیق از هزینه ها به فوق تخصص گوارش مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین فوق تخصص گوارش در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات دکتر امیر طاهری:

آمادگی قبل از کولونوسکوپی

سوالات متداول کولونوسکوپی

کولونوسکوپی