متخصص گوارش

دکتر سید امیر طاهری – متخصص داخلی - فوق تخصص گوارش، کبد و مجای صفراوی

متخصص گوارش

متخصص گوارش در طی دوران تحصیلی خود با تمامی اجزای دستگاه گوارش آشنا شده و با انواع بیماری گوارشی آشنایی پیدا می کند .متخصص گوارش می تواند تمامی مشکلات مربوط به دستگاه گوارشی افراد را تشخیص داده و برای درمان آنها راه حل های مختلفی ارائه دهد.

پس برای اینکه متوجه شوید متخصص گوارش با چه اجزایی از بدن سر و کار دارد بهتر است دستگاه گوارش انسان را بهتر بشناسید.دستگاه گوارش انسان از دهان تا مقعد ادامه دارد و از لوله  گوارشی و غدد گوارشی تشکیل شده است از غدد گوارشی که متخصص گوارش به بررسی آنها می پردازد می توان به  معده،پانکراس،روده و کبد و غده های بزاقی اشاره کرد همچنین متخصص گوارش می تواند به تشخیص بیماری های مختص به لوله های گوارشی حلق،مری،معده و روده کوچک و بزرگ و راست روده بپردازد.  مواد غذایی از  مری وارد معده شده و با انزیم های معده ترکیب می شود و به سمت روده ها می رود و در آنجا مواد غذایی مصرف شده جذب جریان خون می شود تا در اندام های بدن ذخیره و یا مصرف شوند و دیگر مواد جذب نشده از طریق مدفوع خارج می شود. در واقع می توان  گفت متخصص گوارش با بررسی این فرآیند در بیمار آشنایی کامل دارد.

با پیشرفت تکنولوژی یک متخصص گوارش برای تشخیص بیماری های گوارشی راه های مختلفی را پیش رو دارد و متخصص گوارش می تواند با  انجام آزمایش های مختلف بیماری  و محل دقیق آسیب را بررسی کند.

ازجمله این راه ها می توان به آندوسکوپی که خود شامل ابزار های مختلف با توانایی متفاوت است اشاره کرد.متخصص گوارش با وارد کردن لوله های آندوسکوپ از طریق دهان و مقعد می تواند بافت های  مختلف دستگاه گوارش را مشاهده کند.

متخصص-گوارش

 

بسیاری از این آزمایشات نیز توسط خود متخصص  گوارش در مراکز درمانی ،بیمارستان ها و یا مطب ها انجام می شود و یا  علاوه بر متخصص گوارش توسط متخصصانی که دوره های مختلف را گذارنده اند انجام می شود.

امروزه با توجه با توجه با سبک زندگی مردم در کشور ما متخصصین گوارش آمار بسیار زیادی از بیماری های گوارشی را گزارش می دهند رژیم غذایی و  کم تحرکی و افزایش استرس  و اضطراب در  زندگی مدرن همگی باعث شده است آمار بیماری های گوارشی افزایش پیدا کند.

در صورتی که افراد با دیدن علائم مختلف در دستگاه های نام برده شده زودتر به متخصص گوارش مراجعه کنند می توانند درمان را سریع تر آغاز کرده و همچنین محدودیت های به وجود آمده در درمان برای متخصص گوارش کمتر خواهد شد.

با مراجعه بیمار به متخصص گوارش ،پس از باز گوی علائم ،متخصص گوارش یک معاینه کلی داشته و جهت تشخیص دقیق بیماری افراد باید به انجام آزمایشات دستور داده شده توسط متخصص گوارش بپردازند. حال متخصص گوارش می تواند به شکلی دقیق برای بیمار داروهای متناسب تجویز کند.

برخی از خدمات دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

درمان هموروئید بدون جراحی

درمان شقاق بدون جراحی

کولونوسکوپی

آندوسکوپی معده

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

با تشکر، مدیریت وب سایت دکتر طاهری فوق تخصص گوارش
شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید

 

 

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =