مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید

هموروئید بیماری شایع بین همه افراد می باشد که به طور میانگین مردم حداقل یک بار این بیماری را تجربه کرده اند . هموروئید به صورت رگ های خونی بزرگ در قسمت پایانی روده که اکثر در قسمت داخلی معقد قرار دارند دردی برای فرد به وجود نمی آورند ولی اگر در قسمت بیرونی معقد باشد به علاوه خونریزی درد بسیاری هم همراه دارد .

لیزر هموروئید

هموروئید باید سریعا تشخیص و درمان شود در غیر اینصورت باعث کم خونی و عفونت و حتی در آخر ممکن است که فرد دچار سرطان رکتال شود . لیزر هموروئید برای بواسیر های از نوع درجه یک و دو بسیار مفید می باشد و اغلب نتایج خوبی را دریافت کرده اند .

هموروئید درجه یک : در این نوع از درجه بالشتک های بواسیر از معقد بیرون نزده و فقط علائم خون از معقد و یا دفع خون همراه با مدفوع است . در این قسمت از مرحله در دهانه درونی معقد هموروئید های کوچکی ایجاد می شود که بیشتر افراد به این قسمت توجه خاصی نداشته اند و زمانی که مدفوع روی آن ها کشیده می شود به همین دلیل خونریزی رخ می دهد .

هموروئید درجه دو : در این درجه از هموروئید بالشتک های آن به بیرون از معقد راه پیدا می کنند اما تنها قادر هستند که به جای اولشان برگردند و علائم آن خونریزی با درد   می باشد.

جراحی هموروئید به وسیله لیزر

از لیزر برای جراحی هموروئید برای درجات دو و سه میتوان استفاده کرد .

بواسیر درجه سه : در این مرحله بالشتک های هموروئید با اینکه از معقد بیرون می آیند اما دیگر قادر نیستند که به جای اصلی شان برگردند و می بایست به کمک دست آن ها را به سمت داخل هل داده و اینکار همراه با درد و خونریزی می باشد .

هموروئید درجه چهار : در این مرحله بالشتک های هموروئید در بیرون از معقد باقی می مانند و به داخل باز نمی گردند و درد آن طاقت فرسا و همراه با خونریزی می باشد که در این مقطع بایستی حتما به پزشک مراجعه کرد .

لیزر نسبت به مابقی روش های درمانی هموروئید ، بسیار آسان تر و با عوارض کمتری همراه است و پس از عمل بیمار می تواند به راحتی به فعالیت های روزمره خود رسیدگی کند و در این روش درمان احتیاجی به بستری شدن نیست . لیزر به راحتی بالشتک های هموروئید را با کمترین آسیبی به بافت های اطراف انجام داده و در انجام لیزر خونریزی وجود ندارد چون لیزر هموروئید به خودی خود باعث ترمیم و اصلاح شریان های خونی می شود .

مزیت هایی که لیزر را نبست به سایر روش ها متمایز می کند .

  • به صورت سرپایی و همراه با بی حسی موضعی صورت می گیرد .
  • لازم به بیهوشی نیست
  • احتیاجی به بستری شدن نیست
  • بدون درد و خونریزی انجام می شود
  • در زمان کمتر از یک ساعت صورت می گیرد

برخی از خدمات دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

درمان هموروئید بدون جراحی

درمان شقاق بدون جراحی

کولونوسکوپی

آندوسکوپی معده

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

با تشکر، مدیریت وب سایت دکتر طاهری فوق تخصص گوارش
شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید

 

 

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 17 =

Call Now Button