علائم و درمان سرطان معده

علائم و درمان سرطان معده

سرطان معده در بین سرطان ها بسیار رایج می باشد که تاکنون علت و دلیل قطعی برای آن یافت نشده است . سلول های بدخیمی که در طی سالیان و در دراز مدت به صورت غیر ارادی رشد می کنند و نمی توان آن را کنترل نمود باعث ایجاد سرطان می شوند . در مراحل اولیه ، این سرطان علائم رایج و بخصوصی ندارد و به همین خاطر است که این سرطان تشخیص داده نمی شود .

علائم و درمان سرطان معده

علائم و درمان سرطان معده

دلایل خطرناک

 در مجموع کسانی که بیشتر از 40 سال هستند و بیمارانی که به پولیپ معده مبتلا هستند ، استعمال دخانیات ، سابقه جراحی و یا سرطان فامیلی دارند بیشتر از کسان دیگر در معرض سرطان معده هستند .

 البته این را هم باید گفت که پولیپ ها خطرزا نیستند اما شاید به میزان یک درصد به سرطان تبدیل شوند .

علائم سرطان معده

کم شدن اشتها و کم شدن وزن ، معده درد ، نشانه هایی مثل آروغ زدن و تهوع – پر بودن معده حتی بعد از خوردن اندکی غذا ، مدفوع به رنگ سیاه ، کم بودن خون ، و توده قابل لمس در قسمت بالای شکم از علائم بارز سرطان معده هستند . اما احتمال دارد که تمامی این علائم در یک فرد بروز نکند .

تشخیص سرطان معده

آندوسکوپی از مهم ترین و بهترین روش های تشخیص سرطان معده می باشد اما حتی عکسبرداری به روش دابل کنتراست می تواند این بیماری را تشخیص دهد .روش  نمونه برداری از معده که سلول های سرطانی دارد از اهمیت بسیاری برخوردار است و از بهترین روش های تشخیص این نوع سرطان می باشد . احتمال دارد که بیمار به وسیله شیمی درمانی یا رادیو تراپی درمان شود . به همین دلیل ممکن است در طب شیمی درمانی که بر بافت های سالم فرد تاثیرات بسزایی می گذارد علاوه بر این تاثیرات ناراحتی هایی هم مانند تهوع – استفراغ – بی اشتهایی- و دردهای شکمی داشته باشد .

 پس از جراحی سرطان معده به دلیل اینکه معده به طور کل برداشته می شود و یا قسمتی از آن را برمی دارند امکان دارد بیمار اشتهای خود را به صورت چشمگیر از دست بدهد و در نتیجه کاهش وزن داشته باشد

بخاطر اینکه دلایل مبتلا شدن به سرطان  معده کاملا به وضوح دیده نشده است بدین منظور روش های پیشگیری از مبتلا شدن به سرطان هم مشخص نیست . اما با رعایت رژیم غذایی مناسب می توان از بروز این نوع سرطان جلوگیری کرد .

برخی از خدمات دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

درمان هموروئید بدون جراحی

درمان شقاق بدون جراحی

کولونوسکوپی

آندوسکوپی معده

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

با تشکر، مدیریت وب سایت دکتر طاهری فوق تخصص گوارش
شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید