سوالات متداول

دکتر سید امیر طاهری – متخصص داخلی - فوق تخصص گوارش، کبد و مجای صفراوی

آیا بادگلو می تواند به دلیل وجود میکروب معده باشد؟

بادگلو به دلیل اختلال حرکتی معده است و بروز این اختلال را نمی توان به میکروب معده ارتباط داد. گرچه می توان در برخی از افراد به دلیل بروز میکروب معده این عارضه را مشاهده نمود. بهتر است برای معاینه و درمان به متخصص گوارش مراجعه شود.

در صورتی که فرد به بیماری کبد چرب گرید 3 مبتلا باشد برای درمان کبد چرب چه باید کرد؟

کبد چرب گرید 3 نوع پیشرفته بیماری کبد است که روش های درمان با توجه به عوامل مختلف همچون نوع گرید و بررسی های نظیر آزمایشات، فیبرواسکن ها متفاوت می باشد. لذا برای درمان بیماری بایستی به متخصص گوارش مراجعه نمایید تا پس از بررسی های لازم نوع درمان مشخص گردد.

آیا گشاد شدن اسفنکتر مقعد قابل درمان است؟

تمرین های بیوفیدبک تا حدودی به درمان کمک خواهد نمود اما در مواقعی که شدت بیماری زیاد باشد درمان به صورت جراحی خواهد بود.

دلایل خونریزی دستگاه گوارش چیست؟

عوامل مختلفی می تواند منجر به خونریزی دستگاه گوارش شود که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می نماییم. زخم های اثنی عشر و معده، واریس گوارش، خراشیدگی اثنی عشر، خراشیدگی مخاط معده، خراشیدگی التهابی مری، دلایل خونریزی روده کوچک، گشادگی غیر طبیعی عروق، گشادگی غیر طبیعی تومورها، مصرف داروهای ضد التهابی، دلایل خونریزی روده بزرگ، بواسیر، بیرون زدگی جداره روده، زخم های مقعد، سرطان گوارش، التهاب روده و گشادگی غیر طبیعی عروق از عواملی هستند که می تواند سبب خونریزی دستگاه گوارش شود.