دکتر امیر طاهری » دستگاه گوارش » سرطان لوزالمعده
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

سرطان لوزالمعده

سرطان لوزالمعده

یکی از بیماری های شایع در میانسالی حدود سن 55 تا 85 سالگی سرطان لوزالمعده یا پانکراس می باشد و در تمامی گروه های سنی مشاهده شده است . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

  • آیا سرطان لوزالمعده کشنده است
  • سرطان لوزالمعده درمان قطعی دارد
  • ایا سرطان لوزالمعده قابل درمان است
  • طول عمر بیماران سرطان پانکراس
  • سرطان پانکراس خوش خیم
  • راه درمان سرطان لوزالمعده
  • درد پانکراس
  • آیا درمان سرطان لوزالمعده با طب سنتی امکان پذیر است ؟
سرطان لوزالمعده

سرطان لوزالمعده

علل بروز سرطان لوزالمعده

یکی از علل بروز سرطان لوزالمعده به دلیل التهاب لوزالمعده می باشد به طوری که در تشخیص لوزالمعده مشکل به وجود می آورد . اکثر تومورهای لوزالمعده در قسمت سر و یک سوم باقی مانده در تنه لوزالمعده ایجاد می شود و این تومورها سبب انسداد مجرای صفراوی و زردی بیمار می گردد . اغلب سلول های مبتلا به سرطان لوزالمعده به بافت های دیگر گسترش می یابند و اکثر این تومورها خوش خیم هستند . از علت های که سبب بروز این بیماری در عموم افراد می شود تغذیه نامناسب نظیر: استفاده از غذاهای پر چرب و سیگار کشیدن می باشد .

پیشگیری از سرطان لوزالمعده

بهترین توصیه برای پیشگیری از رژیم غذایی متنوع، کم چرب و با فیبرهای غذایی فراوان مصرف گردد و از استعمال دخانیات پرهیز شود .

تشخیص سرطان لوزالمعده

یکی از بهترین روش های غربالگری جهت تشخیص سرطان لوزالمعده که روشی بدون درد و غیرتهاجمی است سونوگرافی می باشد . در این روش امواج صوتی به ناحیه مورد نظر ارسال می شود و بازگشت آن ها به وسیله رایانه دریافت می شود لازم ذکر است که این امواج صوتی هیچ عارضه ای ندارند .

آندوسکوپی یکی دیگر از روش های تشخیص سرطان لوزالمعده و یا پانکراس است که این روش با بی حسی موضعی انجام می شود .

دکتر امیر طاهری، فوق تخصص گوارش با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد. می توانید برای دریافت اطلاعات در این خصوص از فوق تخصص گوارش با شماره های 34 60 22 22 – 22889677 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

آندوسکوپی

در روش آندوسکوپی با استفاده از یک لوله باریک به نام “کانولا” وارد مجرای لوزالمعده می شود سپس ماده حاجب داخل مجرا تزریق شده و بعد از آن عکس رادیولوژی گرفته می شود و با این عکس می توان تشخیص داد که آیا مجرای لوزالمعده تنگی و یا انسداد دارد و یا ندارد .

درمان سرطان لوزالمعده

درمان اصلی این سرطان، عمل جراحی است . پیشرفت های جدید در روش های جراحی و مراقبتهای پیش و بعد از عمل موجب شده است که این جراحی وسیع با ایمنی انجام شود . میزان برداشت بافت لوزالمعده بستگی به محل قرار گرفتن تومور و اینکه آیا سلول های سرطانی به کبد و یا سایر اعضای مجاور گسترش یافته اند، دارد .

در صورتی که تومورها در سر لوزالمعده قرار گرفته باشند، قسمت اول روده باریک، قسمتی از معده و مجرای صفراوی، جراحی و برداشته می شوند و سپس با استفاده از درمان دارویی بسیاری از بیماران می توانند زندگی طبیعی داشته باشند .

اما در صورتی که تومور تمام لوزالمعده را احاطه کرده باشد و قادر به برداشتن تومور نباشیم، تنها راه  درمان برداشتن کامل لوزالمعده است و بعد از برداشتن لوزالمعده بیمار باید از انسولین استفاده نمایید تا وضعیت قند خون آن طبیعی شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین فوق تخصص گوارش در تهران مراجعه نمایید .

برخی از خدمات دکتر امیر طاهری:

درمان هپاتیت

درمان شقاق

درمان هموروئید

درمان بواسیر با لیزر

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =

Call Now Button