زخم گوارشی

زخم گوارشی :

زخم گوارشی سالانه میلیون ها نفر را مبتلا می کند و یکی از شایع ترین بیماریهای است که اکثر اشخاص به آن مبتلا می شوند ، در زندگی هر شخص 10 الی 12 درصد امکان مبتلا شدن به بیماری زخم گوشی وجود دارد .

معمولا این بیماری در سنین بالا رخ می دهد ، ظاهر شدن این بیماری به شکل نقص هایی در اثنی عشر و مخاط پوشاننده معده می باشد ، به شکل طبیعی بین عوامل دفاعی جدار معده و آسیب رسان به جدار معده مانع آسیب رسیدن به معده می گردد .

زخم گوارشی در اثر غلبه عوامل آسیب رسان بر عوامل دفاعی جدار معده رخ می دهد .

زخم گوارشی بر علائم درد پدیدار می شود ، ظاهر شدن درد معمولا با غذا مرتبط است ، زمانی که شخص زخم گوارشی داشته باشد با خوردن غذا درد تشدید می یابد .

علائم زخم گوارشی :

  • استفراغ
  • تهوع
  • درد در زمان خوردن غذا
  • نفخ
  • آروغ زدن
  • اتساع شکم

زخم-گوارشی

در زمان گذشته دیدگاه اشتباهی وجود داشت که علت زخم گوارشی را بدغذایی و زخم استرس می دانستند اما امروزه علم به اثبات رسانده است که مهم ترین علت زخم گوارشی وجود میکروبی بنام هلیکوباکترپایلوری است ، این میکروب سبب زخم گوارشی می شود ، معمولا 80% اشخاصی که به این بیماری مبتلا می شوند در اثر ایجاد زخم میکروبی این میکروب می باشد .

یکی دیگر از عامل های ایجاد زخم گوارشی داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی می باشد ، این داروها می تواند شامل آسپرین ، دیکلوفناک و یا پروفن باشد .

سیگار نیز می تواند سبب ایجاد شدن زخم و عدم بهبودی زخم ها شود .

از عوامل دیگر زخم گوارشی می توان به استرس و رژیم غذایی اشاره کرد .

برای درمان زخم گوارشی روش های مختلفی وجود دارد که دکتر طاهری متخصص گوارش به روش های مختلف دنیا به درمان زخم گوارشی می پردازد .

برخی از خدمات دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

درمان هموروئید بدون جراحی

درمان شقاق بدون جراحی

کولونوسکوپی

آندوسکوپی معده

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

با تشکر، مدیریت وب سایت دکتر طاهری فوق تخصص گوارش
شما عزیزان می توانید در صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید

د .