دکتر امیر طاهری » کولونوسکوپی » اقدامات پیش از کولونوسکوپی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

اقدامات پیش از کولونوسکوپی

اقدامات پیش از کولونوسکوپی

برای اینکه انجام کولونوسکوپی به درستی انجام بگیرد و متخصص گوارش بتواند شما را با دقت معاینه کند و همچنین تصاویر مطلوبی برای پزشک به دست بیاید بهتر است پیش از کولونوسوپی موارد زیر را رعایت کنید.

متخصص گوارش داروهایی  برای شما  تجویز خواهد کرد که شما باید آنها را پیش از کولونوسکوپی مصرف کنید .

شما باید پودرهای پیدرولاکس (PEG)  Polyethylene Glycolرا خریداری کنید و آنها را با دستور عمل زیر مصرف کنید .

هر یک بسته از این پودرها را باید در یک لیتر آب بریزید یک لیتر آب تقریبا به  اندازه پنج لیوان خواهد شد.شما باید چهار بسته از این پودرها را در آب حل کرده و مصرف کنید .یک روز پیش از کولونوسکوپی با فاصله زمانی بیست تا سی دقیقه یک لیوان از این محلول حل شده در آب را بخورید.

پیش از کولونوسکوپی

به مدت سی و شش ساعت پیش از کولونوسکوپی به هیچ عنوان غذای جامد نخورید ولی مصرف هر گونه مایعات مانند   آب ، چای ، آب میوه، آب مرغ و سوپ صاف شده مانعی ندارد.بهتر است  لبنیات مانند شیر و دوغ  را مصرف نکنید.

یک روز قبل از کولونوسکوپی دو عدد قرص بیزاکودیل در صبح،دو عدد ظهر و در روز کولونوسکوپی دو عدد از این قرص را استفاده کنید.

شاید شما در این مدت دچار استفراغ و یا  تهوع شوید که امکان دارد  متخصص گوارش برای شما قرص متوکلوپرامید Metoclopramid    را تجویز کرده باشد که می توانید آنها را هر پنج ساعت یک بار میل کنید .

این دستورالعمل گفته شده به صورت طبیعی به بیماران دستور داده می شود اما شاید برخی از بیماران با توجه به نوع بیماری و عارضه های دیگری مانند فشار خون بالا، آسم ، تشنج ، بیماری قلبی ، دیابت یا بیماری مزمن آمادگی متفاوتی برای کولونوسکوپی داشته باشند که تنها متخصص گوارش می تواند بهترین روش را برای آنها در نظر بگیرد.پس به هیچ عنوان در دوران آمادگی خود برای کولونوسکوپی مصرف داروهای خود را قطع نکند و طبق گفته پزشک آنها مصرف کنید.

برخی از خدمات دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

درمان هموروئید بدون جراحی

درمان شقاق بدون جراحی

کولونوسکوپی

آندوسکوپی معده

راه های ارتباطی دکتر طاهری فوق تخصص گوارش

ایمیل : info@doctor-taheri.ir

تلفن : 22889677

22226034

کانال تلگرام

پبج اینستاگرام

 

 

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =

Call Now Button